Депутати Київради віддали приватному забудовнику пів гектара землі в Голосіївському районі, голосуючи за проєкт рішення щодо абсолютно іншої ділянки. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.info.
У 2019 році компанія “Мінеаполіс”, використовуючи так звану “туалетну схему”, на вільній ділянці на вулиці Голосіївській 13Д звела деякі споруди — трансформаторну підстанцію, невеликий склад, майстерню. Далі забудовник звернувся до Київської міської ради з проханням виділити в оренду землю, на якій вже начебто має капітальні будівлі. При цьому площа території була у сто разів більша, ніж площа сараїв.
2021 року Київрада винесла рішення, що передасть землю забудовнику, але тільки після підписання меморандуму з сусідами, в якому ті зазначать, що згодні на будівництво нового ЖК поруч. Згодом мешканці розповідали, що до них приходив представник кампанії і пропонував дати мільйон гривень на ОСББ за їхню згоду. Не маючи змоги почати зводити комплекс, фірма “Мінеаполіс” вичікувала три роки.
На початку 2024-го Київрада одноголосно ухвалила рішення щодо надання в оренду землі на Подолі. Цей проєкт, загалом ніяк не стосувався території на Голосіївській. Однак напередодні голосування секретар Київради Володимир Бондаренко додав у текст рішення ще один пункт: “…внести зміни до пункту п’ятого рішення Київської міської ради від 16 грудня 2021 року…”. Насправді він викреслює з рішення 2021 року вимогу про згоду мешканців вулиці Голосіївської на нове будівництво. Депутати проголосували за надання “Мінеаполісу” землі на Деміївці під реконструкцію будівель під ЖК. Договір оренди підписали у червні. Забудовник платитиме місту менш як мільйон гривень на рік.
Компанія “Мінеаполіс”, пов’язана з братами Супруненками, один із яких був депутатом Київради.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, сьогодні часто будівельні компанії використовують так звану “туалетну схему”. Суть полягає в отриманні власності на невеличку будівлю (на туалет, сарай чи гараж), щоб зрештою здобути право користування на привабливу ділянку загалом.
Наприклад, за таким принципом була захоплена ділянка на Сихові у Львові, де місцева влада хотіла зробити громадський простір Памʼяті загиблих Героїв.
Джерело: nerukhomi.ua