Закон, що замінить Житловий кодекс, може призвести до зростання вартості оренди житла

Україна прагне до Європи, зокрема в питаннях житлової політики. Законопроєкт №12377 «Про основні засади житлової політики» повинен замінити Житловий кодекс радянських часів, а також скасувати приватизацію.

Таким чином, в Україні намагаються відповідати принципам, закладеним в міжнародних документах Європейського Союзу. Партнер юридичної фірми Asters Олег Бойчук поділився думками про новий документ з The Page.

В цілому, юрист вважає законопроєкт дуже гарною ідеєю, адже житлова сфера вже давно потребує змін.

«Найбільш амбітною метою законопроєкту видається запровадження абсолютно нового підходу до регулювання доступного житла. Фактично створюються правила гри для окремого бізнес-напрямку на місці, де історично була «сіра зона», — говорить Бойчук.

Одна з таких «сірих зон» — оренда житла. В Україні цей ринок величезний і тісно пов’язаний з інвестиційним житлом, що дозволяє отримувати пасивний дохід. Проблема в тому, що більша частина орендного ринку житла залишається в тіні. Новий законопроєкт пропонує запобіжники цьому явищу.

Документ передбачає обов’язкову реєстрацію договорів оренди житла безвідносно до їхнього строку. Разом з іншими заходами це потенційно змусить вийти з тіні частину орендодавців та орендарів, які зараз оформлюють свої короткострокові або середньострокові договори оренди в простій письмовій формі без жодної реєстрації та, відповідно, без сплати податків. Саме ця норма може призвести до подорожчання оренди, вважає експерт.

Але, як зазначає Бойчук, у законопроєкту є й зворотний бік — позитивний.

Quote«Новостворене соціальне житло, яке надаватиметься на пільгових умовах, може відтягнути частину орендарів з традиційного ринку, що зменшить попит на оренду житла в економсегменті», — розмірковує Бойчук.

В підсумку, законопроєкт може збільшити ціновий розрив між економ- та преміумсегментом, що змусить забудовників та інвесторів змінювати стратегію.

Джерело: thepage.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори