Найнадійнішими інструментами для інвестування економісти та фінансисти вважають облігації внутрішніх державних позик (ОВДП). Також, радять, можна вкладатись у землю сільськогосподарського призначення. А от у нерухомість, на думку експертів, інвестувати не варто.
OBOZ.UA зібрав останні поради економістів на фінансистів українцям з інвестування.
Так, керуючий активами групи ICU в Україні Григорій Овчаренко зазначив: під час війни слід віддавати перевагу двом речам: мінімізації ризиків та ліквідності. Відповідно, за його словами, найкращим інструментом для збереження та, “можливо, навіть інвестицій”, є золото – зокрема, золоті монети.
Крім того, зазначив він, з огляду на те, що банківська система “витримує випробування війною”, українцям слід звернути увагу на традиційні інструменти. Зокрема:
- депозити;
- державні облігації.
“99,9% українців можуть абсолютно безпечно інвестувати в цю категорію активів, отримувати помірний прибуток та бути щасливими з погляду досвіду інвестування”, – зазначив Овчаренко.
Також, наголосив він, перспективним активом може бути земля сільськогосподарського призначення. За його словами, нині, “кількість угод, ліквідність та технології поступово дозволяють інвестувати у цей напрямок без ризику втрати контролю за цією землею”.
“Інвесторам я рекомендував би співпрацювати з відомими агрохолдингами, які орендують землю. Це запорука того, що земля перебуватиме в довгостроковій сільськогосподарській обробці”, – зазначив експерт.
Водночас, визнав він, нерухомість не є добрим інструментом для інвестицій під час війни. Адже цей актив зараз несе ризики “недоотримання прибутку або взагалі фізичної втрати”.
Аналітики Центру економічної стратегії (ЦЕС) зазначають: ОВДП є найкращим гривневим інструментом для вкладень. Адже:
При покупці ОВДП інвестори не тільки отримують можливість заробити більше, ніж на банківських депозитах, а й безпосередньо підтримують державу в умовах війни.
Держава гарантує повернення коштів, оскільки ОВДП є частиною внутрішнього боргу.
“Через те, що інфляція була на найнижчому рівні в першій половині 2024 року, реальна прибутковість ОВДП була найвищою в цей період. Втім, і після прискорення інфляції ОВДП залишаються привабливими для інвестування, з вищим, ніж у депозитів, рівнем прибутковості”, – констатували аналітики.
Як повідомляв OBOZ.UA, разом з тим, в експертному середовищі вважають, що тримати заощадження в доларах не так вигідно, як вкладати їх у облігації внутрішніх державних позик (ОВДП). Річ у тім, що максимальний дохід від валюти може становити набагато менше, ніж від облігацій.
Джерело: obozrevatel.com