В Краматорську більше року не можуть визначитися, що робити із зруйнованим будинком, влада не приймає рішення

Мешканці багатоповерхівки в Краматорську, яка ще 1 лютого 2023 року потрапила під ракетний удар російських окупантів і була зруйнована, побоюються, що влада міста не планує відновлювати їхній будинок.

Люди ставлять пряме запитання, але жодної конкретної відповіді ми не отримуємо. Більшість людей хоче відмовитися від сертифікатів та будь-яких компенсацій, а просто дочекатися, коли його відбудують та повернуть людям аналогічні квартири. Ніхто не каже, що це потрібно робити просто зараз. Зрозуміло, що це після війни, але у мешканців залишається питання: чи збирається міська влада відновлювати наш будинок? – розповів про ситуацію, що склалася, один із мешканців зруйнованого будинку Дмитро Харьков.

Зокрема, в оприлюдненому плані післявоєнного відновлення Краматорська про цей будинок немає жодної згадки. А містом уже ходять чутки, що на цьому місці можуть звести або торговий, або бізнес-центр.

Зруйнований будинок у Краматорську

У міській адміністрації відповідають, що конкретних відповідей, а тим більше гарантій для мешканців зруйнованого будинку, вони просто не мають. Зараз не йдеться не лише про відновлення, а навіть про демонтаж, на який потрібно понад 10 мільйонів гривень.

“Розмовляти про відновлення будинку занадто рано. Не на часі навіть ліквідація, тому що, крім того, що це дорого, немає розуміння, якою буде військова складова. Було вирішено: якщо ворога відженуть за 50 і більше кілометрів від міста, тоді прийматиметься рішення щодо знесення будинку. Поки що єдине, що нам гарантує держава, — надання житлових сертифікатів та компенсацій за зруйноване та пошкоджене майно. Тому ми радимо людям саме такий варіант, який уже себе показав”, — прокоментував заступник голови Краматорської міської військової адміністрації Карен Заргарян.

Депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт №10063, який регулює порядок виплати компенсацій українцям, чиє житло було пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії, проте вони відремонтували його власним коштом.

Джерело: nerukhomi.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори