Арбітражний керуючий проведе аукціон з продажу заводу «Свема» у Шостці Сумської області. Стартова вартість підприємства становить 82,5 млн грн.
Що відомо про завод «Свема»
У разі купівлі новий власник отримає:
- трьохповерхову будівлю заводоуправління площею 1697,9 кв. м;
- двохповерхову будівлю профкому площею 1054,8 кв. м;
- контрольну прохідну хімкомбінату – нежитлова одноповерхова будівля площею 641,1 кв. м, матеріали стін цегла;
- нежитлову одноповерхову будівлю, площею 70 кв. м, матеріали стін цегла;
- цегляну огорожу по периметру, довжиною 6,5 км.
«Свема» — українське та радянське підприємство з виробництва кіно-, фото- та рентген-плівки, фотопаперу, магнітофонних стрічок та касет. Засноване 1 жовтня 1931 року, за часів СРСР було стратегічним підприємством. Наразі 92% акцій заводу належать державі, 2004 року його оголосили банкрутом. Починаючи з 2009 року ВАТ «АК «Свема» припинило свою діяльність з виробництва та виготовлення магнітних стрічок, з 2012 року – з виготовлення клеєвої плівки ВК. Кількість та склад робочих місць на підприємстві відсутні.
Хоча за даними «Захід.нет», станом на 2019 рік виготовленням плівки на території напівпокинутої «Свеми» займається українська компанія «Аструм ЛТД». Підприємці закуповують плівковий «напівфабрикат» (імовірно, у Китаї або Тайвані), а у Шостці займаються фінішною обробкою плівки — вхідний контроль, нарізання, візитаж, пакування — за радянськими ГОСТами, що були у відкритому доступі. Готову плівку під маркою «Свема» поставляють у США, Китай, Японію, Тайвань, Індію та країни Європи.
На магнітні стрічки «Свеми» були записані більшість аудіокасет відомих радянських естрадних співаків, а на кіноплівку зняли переважну більшість радянських кінофільмів. На неї знімав свої фільми Олександр Довженко, були зняті відомі українські кінострічки, як «За двома зайцями», «Тіні забутих предків», «Пропала грамота».
Нагадаємо, що Фонд державного майна України провів аукціон з продажу видавництва ДП «Дніпро». Його вартість зросла з 7,26 млн до 42 млн грн.
Джерело: thepage.ua