У Раді готують рішення, які зроблять купівлю житла в Україні простішою

Купити власне житло не мають змоги переважна частина українців – аби отримати свої “квадратні метри”, в деяких містах потрібно накопичувати майже 10 років. Тому нардепи планують низку законодавчих рішень: розширити програму єОселя, ухвалити оренду з правом викупу і запровадити житлові кооперативи.

Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (“Слуга народу”). Згідно з наведеними нею даними, придбати однокімнатну квартиру на “вторинці” можна, отримуючи середню зарплату в таких містах:

Київ – 8 років;
Львів – 9,2 року;
Одеса – 6,1 року.

За її словами, це свідчить про катастрофічно низький для багатьох українців загальний рівень доступності житла в країні. Це особливо стосується внутрішньо переміщених осіб (ВПО), оскільки через війну вони втратили своє житло та інше майно.

Аби громадяни могли накопичувати на власне житло за коротший термін, Шуляк пропонує такі рішення:

Розширення програми єОселя шляхом збільшення фінансування програми та адаптації її умов для ВПО (збільшення межі для віку житла і максимальної суми кредиту для переселенців).

Оренда з правом викупу – цей механізм дозволяє людям спочатку орендувати житло, а через кілька років викупити його. Це дозволить отримати власне житло переселенцям, молоді та іншим категоріям громадян, які не можуть собі дозволити купити його одразу.
Запровадження житлових кооперативів дозволить створити доступне житло і об’єднати ресурси громади для створення нових житлових одиниць, де люди зможуть жити за доступними умовами.
Законопроєкт №12377 “Про основні засади житлової політики” – дасть змогу запровадити нові фінансово-кредитні механізми та житлово-комунальні кооперативи, а також створить основу для доступного житла для всіх українців, що потребують поліпшення житлових умов.

Нардепка нагадала, що завдяки перегляду обмеження що віку житла, яке можна купити через програму єОселя, з 3 до 10 років кількість ВПО, що отримали допомогу, вже значно зросла. У межах програми єВідновлення на житло для переселенців було виділено 15 млрд грн.

“Власне житло не повинно бути розкішшю для українців. Не можна чекати десятиліттями на те, щоб мати власну домівку. Дім має стати доступним для кожного, хто втратив своє житло через війну або хто просто хоче жити в кращих умовах. Зміни, які зараз обговорюються, повинні стати реальністю, а не обіцянками”, – закликала Шуляк.

Як вже повідомляв OBOZ.UA, в Україні західні області демонструють найвищі темпи подорожчання житла. В той час, як у Києві 80% будівництв залишаються замороженими, а вартість нерухомості преміум-класу падає на 30-40% через відтік капіталу за кордон. Очікується, що у короткостроковій перспективі нерухомість лише продовжить дорожчати.

Джерело: obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори