У Нью-Йорку продовжили будівництво надвисотного хмарочоса з атракціоном на даху

У Нью-Йорку відновили будівництво надвисокого хмарочоса Torch на 8-й авеню, 740, розробленого студіями ODA та SLCE. Його архітектурною “родзинкою” стане спіралеподібний факел на вершині, передає Dezeen.

Концепцію будівлі під назвою Torch (Факел), розроблену девелопером Extell, вперше оприлюднили у книзі про ODA, що вийшла торік. Основою хмарочоса стане стилізована під ар-деко підставка з трьома вертикальними об’ємами, які перетинаються та каскадно піднімаються від подіуму, що огортає наявні середньоповерхові будівлі.

Вгорі хмарочос звужується до тонкої вежі з факелом — об’ємною короною у вигляді спіралі, яка і дала назву проєкту. За словами предстаників ODA, цей верхній елемент був натхненний статуєю Свободи і завдяки низькому горизонту забудови навколо стане новим орієнтиром у міському силуеті.

“Натхненний культовими вершинами найвідоміших будівель Нью-Йорка, Torch доповнить панораму міста”, — зазначають архітектори.

Верхівка Torch також слугуватиме оглядовим майданчиком і міститиме атракціон у стилі парку розваг: за задумом, відвідувачі підніматимуться на 90 метрів у скляних капсулах, після чого відбуватиметься вільне падіння.

Оглядові майданчики стали звичним явищем у нових хмарочосах, таких як One Vanderbilt від KPF, через їхню прибутковість. Станом на травень 2025 року дозволи на будівництво 51-поверхової вежі були поновлені. За документами 2022 року, дозвіл на атракціон вже пройшов погодження у комісії округу, хоча зустрів опір з боку деяких представників громади та чиновників.

Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, нагадаємо також, що один із найвідоміших символів Нью-Йорка — хмарочос Chrysler Building — потребує термінової реконструкції та виставлений на продаж.

Джерело: nerukhomi.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори