У Гостомелі звели для школярів незвичайне укриття у формі будиночка гобітів

Казковий “Будиночок гобітів” з’явився на території єдиної початкової школи в Гостомелі. Так благодійники назвали укриття, яке вони збудували для учнів молодших класів. Дизайн об’єкта розробили у стилі житла персонажів із твору письменника Джона Толкіна “Володар перснів”.

Мова про укриття на території Мостищенської філії ліцею №1 у Гостомелі. Будівля освітнього закладу зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення військ рф. Її відремонтували коштом благодійників. Разом із тим меценати профінансували і будівництво “з нуля” бомбосховища для учнів молодших класів.

Укриття складається із двох бетонних блоків, заглиблених у землю. Воно відповідає всім вимогам — є два входи, створені комфортні умови для перебування дітей, є відокремлений санвузол.

“Головним завданням для нас було створити саме казковий будиночок, щоб мінімізувати стрес та асоціації дітлахів з небезпекою”, — зазначають розробники проєкту.
Наповнити “Будинок гобітів” казковим декором і створити макет каміна не дозволяли будівельні норми, які стосуються укриттів. Однак благодійники створили затишну атмосферу у сховищі завдяки тематичним малюнкам на стінах. За нормами площі укриття розраховане на пів сотні учнів, але за потреби в ньому можуть розміститися до 70-ти дорослих і дітей.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Ще у 68 тривають ремонтні роботи. Протягом літа велися роботи облаштування укриттів у 437 школах для того, щоб відновити там офлайн навчання.

У межах реалізації проєкту Freedom Space у Києві нові сховища побудували у чотирьох школах і дитсадках. У них є зони відпочинку і кінозал. За інформацією КМВА, загалом у столиці укриттями забезпечено 83% закладів дошкільної освіти, 91% загальної середньої освіти, 95% закладів професійної та професійно-технічної освіти, 75% закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Джерело: suspilne.media

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори