Що потрібно знати про сплату за “зайві” метри нерухомості в Україні

До кінця серпня українці повинні заплатити податок на нерухомість. І зволікати з цим не варто – інакше сума штрафів може виявитися “непідйомною”. Про те, хто і скільки повинен внести, як покарають боржників та які існують пільги – читайте в нашому матеріалі.

Хто і скільки повинен заплатити?

Так званий податок на нерухомість в Україні сплачують як фізичні, так і юридичні особи. Це ж стосується і нерезидентів, тобто не громадян країни.

Податком не обкладатиметься наступна нерухомість: квартири площею менш як 60 квадратних метрів і будинки площею до 120 квадратних метрів.

Якщо людина володіє і квартирою і будинком, то сукупна площа нерухомості не повинна перевищувати 180 квадратних метрів.

Якщо ж розмір нерухомості перевищує вищевказані параметри, то податок доведеться заплатити за “надлишок”. Так, наприклад, якщо ви маєте квартиру на 74 квадратів, то потрібно заплатити тільки за зайві 15 (75-60=15).

При цьому, якщо площа квартири перевищує 300 квадратних метрів, а будинку – 500, то розмір податку збільшується на 25 тисяч гривень за кожен об’єкт (так званий “податок на розкіш”).

Яка ставка податку

Ставка податку може коливатися в діапазоні 0-1,5 % від мінімальної заробітної плати на початок року, що передує року, в якому отримано податкове повідомлення-рішення.

Рішення про встановлення ставки приймають сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад. Це означає, що в різних регіонах України ставки податку можуть бути різними.

Кому не потрібно платити податок на нерухомість

Податок на нерухомість не сплачується, якщо:

  • об’єкт знаходиться у власності органів державної влади або місцевого самоврядування;
  • нерухомістю володіє неприбуткова організація і утримується коштом держбюджету;
  • об’єкт розташований в зоні відчуження, обов’язкового відселення, на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення;
  • будівлю визнано непридатною для проживання або аварійною (в такому випадку потрібно визнання такого факту з боку органів влади).

Як будуть карати за несплату

Якщо платіж прострочений на 30 днів, то розмір штрафу складе 10% від суми податку. За несплату більше календарного місяця – штраф у розмірі 20% суми податку.

По закінченні строків сплати на суму податкового боргу нараховується пеня з розрахунку 120% річних ставки НБУ.

Коли треба платити податок на нерухомість

У 2020 році українці платять за 2019 рік. До 1 липня всім повинні були прийти повідомлення про розмір та строки сплати податку. Якщо ж вам не прийшла квитанція, то варто самостійно звернутися в місцеве відділення податкової служби і перевірити, чи не загубилася ваша квитанція.

При цьому, згідно з Податковим кодексом, якщо податкова не прислала (не вручила) повідомлення-рішення до 1 липня поточного року для сплати податку на нерухомість, тоді фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

Пільги на сплату податку на нерухомість

Законом № 540-IX українців звільнили від сплати податку на нерухомість і землю за березень.

Загальна сума податку буде зменшена на один місяць. Однак зверніть увагу, що пільги будуть враховані при розрахунку податку за 2020 податковий рік, за який ми будемо платити вже у 2021 році.

Джерело: inforesist.org

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори