Польські архітектори запустили проєкт відновлення будинків 1970-х років у місті Домброва-Гурнича біля Катовіце. Про це повідомило видання WhiteMad.
Йдеться про реконструкцію п’ятьох модерністських будівель, які раніше були гуртожитками для працівників Катовіцького металургійного заводу. Згодом їх мають перетворити на житло. Проєкт згаданих будівель “ляйпцизького типу” розробляли у Польщі з кінця 1960-х років.
“Вони характеризувалися сталевими конструкціями та легкими стінами. Безколонна конструкція таких будівель гарантувала, що поверхи можна було облаштовувати як завгодно. Такі будівлі ідеально підходили для адміністративних та офісних приміщень, а також для гуртожитків чи робітничих готелів”, — пише видання.
Проте будівлі мали погану теплоізоляцію, а у конструкції використовували азбестові панелі, заборонений зараз матеріал.
Одну з будівель комплексу в Домброві-Гурничій кілька років тому знесли. В іншій зробили соціальне житло, а інша виконує адміністративну функцію, де окремі компанії орендують робочі приміщення. Інші три занедбані. Автор проєкту Міхал Кєрч вважає, що ці модерністські будинки мають архітектурну цінність і їх потрібно захистити законом.
Архітектор планує зробити в центрі кожного будинку атріум, через який потраплятиме світло. Адже в оригінальному проєкті коридори були довгими та темними з вікнами лише в кінці. Також Кєрч запропонував створити зовнішні галереї, з яких мешканців зможуть потрапляти у квартири, щоб забезпечити кращу вентиляцію. У проєкті також окрему увагу приділили створенню терас на дахах. Там можна створити сади та використовувати для їх поливу дощову воду.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, раніше у Києві затвердили програму комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. У столиці понад 5 тисяч будинків вже вичерпали свій ресурс експлуатації та перебувають у вкрай незадовільному технічному стані. ПП “Інститут Урбаністики” розробило Програму комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду у Києві.
Джерело: nerukhomi.ua