В Україні у першому кварталі 2025 року житло подорожчало на 11,2% за рік, при цьому на первинному ринку ціни зросли на 14,8%, а на вторинному – на 9,3%.
Найбільшим попитом наразі користуються одно- та двокімнатні квартири комфорт-класу, адже їх купують як для проживання, так і для інвестицій.
Про зростання цін на нерухомість повідомляє Державна служба статистики (Держстат). Особливо стрімко в Україні дорожчає первинний ринок, тут ціни зросли аж на 14,8%.
Вторинне житло додало 9,3%. Найбільше подорожчали двокімнатні квартири – на 15,1% у новобудовах і на 9,7% у вторинному сегменті. Однокімнатні та трикімнатні житла також демонструють зростання понад 9% на вторинному ринку й понад 14% на первинному.
Попри війну, попит на житло оживає. Українці більше не орієнтуються виключно на площу чи поверх, ключовими стали безпека, комфорт і практичність. Найбільший інтерес до одно- та двокімнатних квартир площею 40-60 м² у комфорт-класі.
“У заміській нерухомості покупці віддають перевагу двокімнатним квартирам площею 75-100 м². Близько 60% купують їх із інвестиційною метою”, – розповів керуючий партнер групи DIM Олександр Насіковський в коментарі ЗМІ.
На ринок повертаються інвестори, адже для багатьох нерухомість знову стала єдиним стабільним активом. Попит на квартири з ремонтом від забудовника, а також на варіанти, придбані за готівку, лишається стабільно високим. Зараз покупці все частіше обирають житло на нижніх поверхах через незалежність від ліфтів.
На першому плані – функціональні зручності:
- підземні паркінги й укриття;
- системи контролю доступу;
- резервне енергозабезпечення й водопостачання;
- дитячі та спортивні майданчики, школи, садочки;
- хороше транспортне сполучення;
- цілісна інфраструктура.
“Клієнти хочуть повноцінні житлові середовища у форматі live-work-play. А головне – вони почали жити тут і зараз, адаптувавшись до реалій воєнного часу”, – зазначає Насіковський.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у Києві значно зросла оренда однокімнатних квартир – найбільше у Шевченківському районі (+33%), де ціна сягнула 24 тис. грн, а найнижча середня вартість залишається у Деснянському районі – 9 тис. грн. Попри зростання цін, попит на оренду загалом знижується майже в усіх районах міста.
Джерело: obozrevatel.com