Фонд держмайна продав історичний триповерховий будинок у центрі Львова. Вартість майна становить 105 млн грн. Новим власником стала фірма батька голови Львівської ОВА Максима Козицького. Про це пише Фонд держмайна.
Що отримав новий власник будинку колишнього інституту НБУ
Загальна площа триповерхової будівлі – понад 1300 м² за адресою: пр. Шевченка, 9, у центрі Львова. Будинок звели у 1849 році на ділянці двох давніших одноповерхових споруд (позначених на плані 1844 р.). Його власниками були пп. Станіслав Кєльбінський (Kielbiński) та Ґреґор Барон (Baron). У другій половині ХІХ ст. тут розмістили жіночу школу. У 1888 році на замовлення нового власника – Владислава Теренкочі (Terenkoczy) – був розроблений проєкт перебудови авторства архітектора Й. Кшижановського.
У тому ж 1888 році новобудова була відкуплена містом для розміщення тут жіночої гімназії імені королеви Ядвіґи. Гімназія ім. королеви Ядвіґи розташовувалася в будинку до 1934 року. Після здобуття Україною незалежності у будинку був розміщений Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України. З 2018 року у будинку замість інституту було створено конференц-центр IQholding.
Об’єкт має охоронний № 399-М (Лв) як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення (рішення сесії Львівського облвиконкому № 381 від 5 липня 1985 р.).
Хто став новим власником будинку колишнього інституту НБУ
Найбільшу суму – 105 млн грн за будівлю поставило у ході аукціону ТОВ «Айкю холдинг». Воно ж і стало переможцем. Відомо, що ТОВ «Айкю холдинг» є власником конференц-центру IQholding і фактично орендує будівлю колишнього інституту.
Власником ТОВ «Айкю холдинг», за даними Youcontrol, є Зиновій Козицький. Він відомий як батько голови Львівської ОВА Максима Козицького та підприємець.
Зіновій Козицький очолює промислову груп «Західнадрасервіс». Група компаній «Західнадрасервіс» займається розвідкою, бурінням та видобутком нафти і природного газу у Західній Україні. Група об’єднує сім сервісних та видобувних компаній: ТзОВ «Західнадрасервіс», ПП «Нордік», ПП «Проект-Буд», ТзОВ «Укрспецзамовлення», ТОВ «Бурова компанія Горизонти», ТОВ «Георозвідка», ТОВ «Нордік-Буд» та компанії у сфері альтернативної енергетики: ТзОВ «Еко-Оптіма», ТзОВ «Карпатський вітер», ТОВ «Самбірська сонячна станція», ТзОВ «Самбірська сонячна станція-2», ТОВ «Сонячна електростанція «Богородчанська-1». «Західнадрасервіс» у 2023 році видобула близько 1 млрд м3 природного газу.
Джерело: thepage.ua