Фонд гарантування вкладів виставив на торги фабрику ‘АВК’ в Дніпрі за 4,4 млрд грн

15 вересня Фонд гарантування вкладів проведе аукціон з продажу майна кондитерської фабрики «АВК» у Дніпрі, Донецьку та Луганську. Стартова ціна – 4,4 млрд грн. Про це пише пресслужба Фонду гарантування вкладів.

Яке майно фабрики «АВК» продає Фонд гарантування вкладів

Фонд виставив на продаж адміністративно-побутовий корпус загальною площею 6450,1 кв. м, трансформаторну підстанцію і головний корпус загальною площею 29 232,9 кв. м, холодильно-компресорну будівлю загальною площею 1711,4 кв. м, приміщення підготовчого відділення загальною площею 453,0 кв. м, вагові, склад, градирні, масложироуловлювач, електро- та автонавантажувачі, обладнання харчової промисловості у різному технічному стані та інше рухоме та нерухоме майно.
Раніше 31 липня ФГВФО намагався продати майно корпорації у Дніпрі за 82,7 млн грн. Однак на аукціон ніхто не прийшов. У 2020 році майно «АВК» у Дніпрі вже виставляли на продаж за 97,2 млн грн, однак тоді боржник і кредитор дійшли згоди, через те торги скасували.

Хто власник компанії «АВК»

Раніше «АВК» мала одне з найбільших виробництв солодощів в Україні. Продукція експортується в понад 60 країн світу. До 2014 року до 70% доходів «АВК» отримувала в росії, але того року експорт до росії припинився, і цей ринок було втрачено для кондитерів.

Згідно з даними Youcontrol, кінцевими власниками корпорації «АВК» є Валерій Кравець і Володимир Авраменко, які нині проживають у Київській області. Володимир Авраменко у 2002-2006 роках був народним депутатом України від Донецької області. Валерій Кравець з листопада 2010 року до квітня 2013 року працював міністром аграрної політики та харчових продуктів Автономної Республіки Крим. Співвласниками «АВК Конфекшінері» є Володимир Авраменко та члени його родини.

Чому «АВК» довелося розпродавати майно

У 2021 році Господарський суд Донецької області визнав ПрАТ «АВК» банкрутом (за ініціативи іншої компанії власників «АВК»). Зокрема, компанія винна:

«Всеукраїнському банку розвитку» — 291,3 млн грн;
«Райффайзен Банку» – 356,7 млн грн;
Промінвестбанку — 1,34 млрд грн;
Сбербанку росії — 1,2 млрд грн.

У 2019 році Промінвестбанк відсудив за борги цю фабрику в Дніпрі. Також банк стягнув основні засоби та службовий транспорт для погашення боргу в розмірі 1,37 млрд грн. Кондитерська компанія у 2011 році взяла в борг у цьому банку $80 млн, але у 2014 році втратила свої заводи в Донецьку та Луганську. На офіційному сайті «АВК» з лютого 2022 року новини не публікували. У січні 2019 року співвласник компанії Володимир Авраменко заявляв, що компанія працює в штатному режимі та веде перемовини з банком.

Промінвестбанк належав російській державній корпорації ВЭБ.РФ (колишній Внешэкономбанк). У 2022 році Промінвестбанк в Україні було націоналізовано та виведено з ринку. Відповідно кошти від продажу майна в Дніпрі отримає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який керує банком у стадії ліквідації. А кошти підуть на розрахунок з кредиторами Промінвестбанку, який працював собі в збиток.

Джерело: thepage.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори