Фігурант справи про незаконні земельні угоди Комарницький продав у Києві 110 квартир

У 2016−2018 роках колишній політик і київський бізнесмен Денис Комарницький разом із дружиною володіли 110 квартирами в новобудовах столиці. За підрахунками журналістів, з їхнього продажу Комарницькі могли заробити 440 мільйонів гривень.

Про це йдеться у розслідуванні

Усі об’єкти нерухомості подружжя швидко продавало — часто протягом кількох днів або тижнів після оформлення права власності, зазначають журналісти. Раніше ЗМІ та правоохоронці повідомляли про можливу участь Комарницького в схемах із виділення київських земель під забудову. Тож журналісти припускають, що квартири могли бути способом розрахунку за надання таких послуг.

За даними журналістів, у житловому комплексі Комфорт Таун на лівому березі Києва подружжя Комарницьких володіло 52 квартирами, ще 48 — у ЖК Central Park поблизу станції метро Либідська. Крім того, Ірина Комарницька була власницею ще 10 квартир в елітному комплексі Tetris Hall.

Як повідомляє Слідство.Інфо, родина володіла цими квартирами недовго, а найбільше угод із купівлі та продажу житла припадає на період з 2016 по 2018 рік.

Журналісти підрахували, скільки грошей могли отримати Денис Комарницький та його дружина від продажу квартир. Вони визначили середню вартість квадратного метра у житлових комплексах Комфорт Таун і Central Park на той час, коли квартири продавалися. Так, тільки з цих двох ЖК подружжя могло заробити понад 330 мільйонів гривень.

Ще близько 110 мільйонів гривень могла становити вартість 10 квартир в елітному комплексі Tetris Hall, якими володіла Ірина Комарницька. Загальна сума виручки від продажу всього житла могла сягати приблизно 440 мільйонів гривень.

Журналісти дослідили нерухомість родини Комарницьких і з’ясували, що найбільше квартир вони купували й продавали саме у 2016−2018 роках. У інші періоди подружжя не проводило таких масштабних операцій з житлом, а користувалося лише тим майном, яке вже давно їм належало.

Усі житлові комплекси, де Комарницькі мали десятки квартир, збудувала одна компанія — KAN Development. Її засновник Ігор Ніконов у 2014−2015 роках був першим заступником голови КМДА Віталія Кличка. У компанії KAN Development не відповіли на запит журналістів щодо 110 квартир, пов’язаних із родиною Комарницьких.

У коментарі журналістам Слідство.Інфо Комарницька заявила, що квартири, які належали її родині, не були хабарем. Вона пояснила, що це була частина їхньої «бізнес-діяльності». Водночас на уточнювальне запитання, чому квартири продавали майже одразу після купівлі, Комарницька не дала відповіді.

Втеча Дениса Комарницького — що відомо

6 лютого НАБУ повідомило про проведення масштабної операції Чисте місто зі знищення корупції в земельній та бюджетній сфері Києва. В Антикорупційному бюро зазначили, що викрили злочинну організацію на чолі з медійно відомим колишнім депутатом Київської міської ради. Тоді про підозру повідомили 10 учасникам ймовірної схеми, сімох затримали.

7 лютого в приміщеннях Київської міської державної адміністрації проходили обшуки. Як зазначали в КМДА, слідчі дії стосувалися можливих зловживань службовців, пов’язаних із відчуженням майна територіальної громади Києва.

Того самого дня Вищий антикорупційний суд обирав запобіжний захід заступнику голови Київської міської держадміністрації Петру Оленичу у справі про земельну корупцію. Оленича суд відправив під варту на два місяці – до 6 квітня, з можливістю внесення застави в 15 млн грн.

За даними журналіста Олега Новікова, керівником організації вважають колишнього співголову фракції Блоку Леоніда Черновецького, бізнесмена Дениса Комарницького.

10 лютого Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук Дениса Комарницького, якого підозрюють у земельних махінаціях.

12 березня журналіст Української правди Михайло Ткач повідомив, що Комарницький виїхав за кордон.

26 березня Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції повідомив, що двоє працівників Управління стратегічних розслідувань Національної поліції в Закарпатській області допомогли Комарницькому нелегально виїхати за кордон. Їх уже звільнили, а СБУ оголосила їм про підозри. Окрім цього, звільнили керівника територіального управління.

27 березня Українська правда опублікувала розслідування про те, що правоохоронці, які допомогли Комарницькому втекти, використовували машину з написом «Вантаж 200».

За даними джерел видання, загалом у «порятунку» Комарницького від правосуддя брали участь четверо осіб із посвідченнями СБУ, двоє працівників Управління стратегічних розслідувань Закарпатської області та один місцевий депутат.

Спецслужба запевнила, що люди, які мали відповідні посвідчення, на момент протиправних дій не мали стосунку до СБУ. За словами джерел УП у правоохоронних органах, ці люди були позбавлені статусу позаштатних працівників СБУ за тиждень до втечі Комарницького.

Джерело: nv.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори