Експерти назвали напрямки, в які українцям не варто інвестувати гроші

У фінансовому секторі не радять українцям вкладати гроші у будинки та квартири – в експертному колі вважають, що нині такі інвестиції не є надійними. А ось облігації внутрішніх державних позик (ОВДП) вони розглядають як надійний інструмент.

Так, керівник активів групи ICU в Україні Григорій Овчаренко зазначив: під час війни слід віддавати перевагу двом речам. Зокрема:

  • мінімізації ризиків;
  • ліквідності.

“У що б я не радив вкладатися під час війни – це в нерухомість. Цей актив зараз несе ризики недоотримання прибутку або й взагалі фізичної втрати”, – пояснив він.

Водночас, наголосив Овчаренко, земля сільськогосподарського призначення є перспективним активом. За його словами, зараз “кількість угод, ліквідність та технології поступово дозволяють інвестувати у цей напрямок без ризику втрати контролю за цією землею”.

“Інвесторам я рекомендував би співпрацювати з відомими агрохолдингами, які орендують землю. Це запорука того, що земля перебуватиме в довгостроковій сільськогосподарській обробці”, – зазначив експерт.

Зі свого боку директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин радить українцям тримати заощадження в ОВДП. Адже нині вони демонструють найвищий рівень прибутковості – за його словами, різниця між річною прибутковістю ОВДП та долара становить 10% на користь першого.

“Просто візьміть та порівняйте, наскільки змінився курс долара, наприклад, за рік, і скільки б ви заробили за рік, якби тримали гроші у гривневих ОВДП. І ви побачите, що різниця там практично 10%. Тому сьогодні вкласти гроші у гривневі ОВДП – найбільш вигідний варіант”, – розповів експерт.

Як повідомляв OBOZ.UA, за словами голови правління Глобус Банку Сергія Мамедова, інвестиції в іноземну валюту – як долар, так і євро – можуть в окремих випадках допомогти українцям лише зберегти заощадження на поточному рівні. Однак про їхнє примноження говорити поки не доводиться.

Джерело: obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори