Третій історичний будинок під загрозою знесення: кияни звертаються до мера

Кияни активно підтримують петицію щодо необхідності зберегти історичну садибу 1878 року побудови, що розташована просто за готелем Дніпро, що на Європейській площі.

Кияни вимагають від міської влади зберегти історичну забудову центральної частини міста. Міська спільнота відреагувала на повідомлення про плани забудувати ділянку землі на Хрещатику просто за готелем “Дніпро”, поряд з Європейською площею. Обурення викликали плани демонтувати флігель садиби 1878 року побудови – забудовник позбавив його охоронного статусу через суд, також було зроблено все, щоб будинок зруйнувався по-максимуму. Втім, тепер проблему підіймають вже на загальноміському рівні, тож є надія зберегти будинок.

Петицію до міської влади про необхідність зберегти флігель садиби І. Бонадурера 1878 року побудови зареєстрував днями на сайті Київради відомий київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов. У тексті він нагадує, що в середині серпня Держінспекція архітектури та містобудування видала дозвіл на проєктування/будівництво офісного центру на будмайданчику, що за тильною частиною готелю “Дніпро” на Європейській (йдеться про низку адрес, серед них – Хрещатик, 5 та Грушевського, 4Б).

Справа – проєкт будинку, що планує звести забудовник, зліва – флігель садиби Бонадурера, що він хоче знести

Якраз остання адреса і викликає обурення в громади. Як вже писав Інформатор, саме там розташований флігель садиби І. Бонадурера, який у другій половині ХІХ століття працював над влаштуванням водогону у Києві. Ми робили репортаж з майбутнього будмайданчика, з’ясувавши, що до руйнування будівлі явно доклали руку її нинішні власники: з неї спеціально зняли дах, дозволивши дощовій воді потрапляти всередину, а на фасад вивісили великий банер з пересторогою про аварійний стан садиби.

“Як зазначає краєзнавиця та дослідниця історії Києва А. Мокроусова: будівля є прикладом багатостанної дореволюційної забудови Києва. У формуванні сучасного обʼєму будинку брали участь одразу кілька київських архітекторів – В.Ніколаєв, О. Варценберг, С.Рикачов”, – перераховує Дмитро Перов.

Пам’яткоохоронець нагадує, що статус пам’ятки архітектури було надано флігелю садиби Бонадурера ще 2014 року. Втім, забудовник вирішив позбавити її статусу через численні суди. Паралельно на території садиби неодноразово вчиняли підпали, відтак, зроблено все, щоб міська громада втратила будинок раз і назавжди.

“Аби цього не сталося, просимо Департамент культспадщини КМДА захистити та зберегти Флігель І. Бонадурера, 1878 р. шляхом поновлення його охоронного статусу”, – звертається автор петиції.

Сама відозва була зареєстрована опівдні 29 серпня, і трохи більше, ніж за добу, її підписали вже майже 300 киян. Враховуючи таку динаміку, вона набере необхідні 6 тисяч задовго до того, як збіжить граничний термін, відведений на підписання.

Нагадаємо, про те, що скандальний будмайданчик поблизу Європейської площі у Києві нарешті розморожений, Інформатор писав ще 20 серпня. ДІАМ видала дозвіл на будівництво офісно-готельного комплексу “Столичний”, і в документах було сказано, що зводитимуть дві 10-поверхові будівлі. Замовником будівництва є ТОВ “Грааль”, а його бенефіціари – Ігор Ніконов (KAN Development), Офер Керзнер (City Capital Group) і Олег Гавриляк, як йдеться у даних YouControl.

Зрештою, ми самі навідалися на будмайданчик. Вже на місці з’ясували: на ньому розташований повноцінний історичний будинок, щоправда, у вкрай занедбаному стані. Це 3-поверховий особняк у формі літери “Г”, з великим написом “Увага! Вхід суворо заборонений, небезпечно для життя” на фасаді. Даху в садиби немає, і просто через вікна 3 поверху сяє небо. Сам фасад, схоже, що не ремонтувався вже півстоліття.

Джерело: kiev.informator.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори