Що очікувати від українського ринку нерухомості влітку 2024 року: попит на житло

Український ринок нерухомості нині переживає нестабільний період через ряд внутрішніх і зовнішніх факторів, зокрема повномасштабне вторгнення. Так, однією з головних проблем стало зменшення платоспроможного попиту серед покупців, що відображається на попиті.

Про це розповів експерт нерухомості Олексій Мурін у своєму блозі на сайті Новини Pro. Експерт також розповів, який інструмент зможе “тримати на плаву” український ринок нерухомості.

Що відбуватиметься з попитом на нерухомість влітку

Експерт поділився роздумами щодо тенденцій на ринку. За його словами, попит на купівлю житла об’єктивно зменшився, а влітку його зростання малоймовірне через можливі додаткові воєнні дії, які створюють нестабільність та лякають населення.

Така ситуація призвела до того, що покупці стають обережнішими у прийнятті рішення щодо купівлі нерухомості.

Мурін розповів, що зараз ситуація із продажем нерухомості визначається великою мірою її конкурентоспроможністю на ринку. Тому квартира, яка представлена на нижчому сегменті ринку, може знайти свого покупця, у той час, як об’єкти в середньому та вищому ціновому діапазоні можуть залишатися на ринку протягом тривалого періоду.

На думку експерта, влітку можна буде спостерігати ситуацію з попитом, подібну до тієї, що зараз.

Що очікується на ринку оренди житла

Хоча попит на купівлю нерухомості маленький, ринок оренди нерухомості демонструє більшу життєздатність. Люди, переїжджаючи з міст, що перебувають у зоні максимальної небезпеки, активно шукають житло в більш безпечних регіонах, збільшуючи попит на винаймання квартир та будинків.

Що допомагає триматися ринку нерухомості

Попри негативні тенденції, на ринку нерухомості присутній елемент стабільності – програма “єОселя”. Ця ініціатива надає можливість купувати житло в новобудовах в розтермінування до 10 років під низький відсоток.

Такий підхід зберігає інтерес певних категорій громадян до ринку нерухомості. Проте, велика залежність ринку від цієї програми створює ризик повного краху у випадку її зупинення.

Джерело: novyny.pro

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори