Українська архітектурна студія Shovk розробила проєкт будинку Dzen House з елементами японської культури. Будівля розташована у передмісті Києва.
Дача була зведена у 2010 році. Її реконструювали та добудували другий поверх. Замовник захоплюється японською культурою, тому хотів у будинку відтворити простоту та практичність традиційних інтер’єрів.
“Вони хотіли місце, де можна було б просто споглядати дощ за вікном, грітися біля каміна і займатися йогою на татамі біля круглого вікна”, — зазначив головний архітектор студії Антон Вергун.
Проєктувальники створили дах з карнизами, що нависають, та відкриту дерев’яну конструкцію. Фасад верхнього поверху оздобили паленою деревиною у стилі якісугі, яка надійно захищає від опадів. Темна деревина контрастує з традиційним українським тинкуванням у стилі мазанки, нанесеним на внутрішні та зовнішні поверхні першого поверху.
Великі панорамні вікна забезпечують відкривають краєвид на сад. Труба металевої грубки проходить крізь спальню на другому поверсі, обігріваючи одночасно обидві кімнати.
Другий поверх збудували з дерева, щоб зменшити навантаження на стіни та фундамент. Інтер’єр оздобили березовою фанерою. На цьому поверсі розташували дві спальні, робочий кабінет, ванну кімнату та “японську” кімнату з круглим вікном. Вона вистелена татамі, яку використовують для чайних церемоній, занять йогою та медитацій. Ліжко у великій спальні розмістили на подіумі, поряд із безрамним вікном.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, раніше українська архітектурна компанія Archimatika та нідерландська West 8 почали розробку проєкта житлового комплексу у Єревані. Житловий комплекс розташується на території колишнього заводу АрмЕлектроМаш. Загальна площа ділянки 50 га. Зараз тут знаходяться промислові та складські приміщення, які адаптують для нових функцій.