На ринку житлової нерухомості певна активізація попиту, але лише в окремих сегментах – тих, на які поширюються єОселя і єВідновлення.
На ринку житлової нерухомості України більшість угод припадає на учасників державних програм, таких як єОселя і єВідновлення, а також військовослужбовці чи членів їх сімей. Про це розказала перша віцепрезидентка Cпілки фахівців нерухомого майна, гендиректорка агентства нерухомості RealTerra Лариса Ставинога.
“Що зараз відбувається на ринку? З лютого ми бачимо на ринку пожвавлення, але воно стосується певних сегментів. Тобто цілковитого пожвавлення немає. Є активізація в сегменті житлової нерухомості до $150 000, тому що це цільова аудиторія покупців, які купують за державні кошти. Зараз дуже гарно працюють держпрограми єОселя, єВідновлення, виплати учасникам бойових дій і таке інше. Основний портрет покупця – саме учасники цих програм роблять ринок. Однак через обмеження щодо площі та строків введення в експлуатацію такого житла, вони пожвавлюють попит саме на таке житло. З іншого боку, ті, хто не підпадають під них, особливо там, де не дуже новий житловий фонд, попит набагато менший, і угод не дуже багато”, – сказала вона.
За словами Ставиноги, зараз є попит на житло комфорт- та економкласу, тоді як елітна нерухомість “стоїть”, зокрема через те, що великий відсоток потенційних покупців у цьому сегменті виїхали з країни.
Національний банк в грудні розказав, що зростання цін на житло на первинному ринку України у другому півріччі 2023 року зупинилося, на вторинному – уповільнилося, а вартість оренди пішла вгору.
В Україні протягом січня-вересня 2023 року почали будувати 50 000 нових квартир, повідомила Державна служба статистики. З них 35 000 – це кватири в багатоквартирних будинках.
Джерело: biz.liga.net