За версією слідства, Мазепа організував схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС. Адвокати підприємця заявили, що їм не дали можливості брати участь у процесуальних діях, а обшуки було проведено незаконно.
Власника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали 18 січня під час перетину українсько-польського кордону, а в офісах компанії провели обшуки. Також співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) провели затримання Юрія Мазепи, брата власника інвестиційної компанії Concord Capital. У заяві для Forbes представники Concorde Capital зазначили, що дії слідства нібито пов’язані з позицією Мазепи щодо тиску на бізнес. Фокус в одному матеріалі зібрав усе, що відомо про бізнесмена та його затримання напередодні.
Затримання Ігоря Мазепи — позиція адвокатів
Повідомляється, що адвокати Мазепи були позбавлені можливості брати участь у процесуальних діях. ДБР нібито стверджує, що проводить так звані “невідкладні дії”, які формально не є обшуками. Під час цих дій, на думку слідчих, вилучають документи, що, ймовірно, свідчать про злочинну діяльність Мазепи.
За даними слідчих ДБР, справа пов’язана з отриманням прав на земельну ділянку для будівництва котеджного селища преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області, стверджує Forbes. Як пишуть ЗМІ, співробітники ДБР нібито проникли в офіс Concord Capital, зламавши двері, без попереднього судового дозволу на проведення слідчих дій. Слідчі вилучили документи, які нібито не мають стосунку до згаданої вище справи.
Ігоря Мазепу затримали на кордоні — позиція ДБР
У п’ятницю, 19 січня, пресслужба Держбюро розслідування повідомила, що працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена — організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС.
“Також у різних регіонах України затримано ще трьох учасників злочинної організації, зокрема брата організатора”, — ідеться в повідомленні.
Суть справи Ігоря Мазепи
Повідомляється, що співробітники ДБР за сприяння Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України виявили та затримали учасників організованої злочинної групи, які незаконно захопили понад 7 гектарів землі з гідротехнічними об’єктами критичної інфраструктури — Київської гідроелектростанції (ГЕС).
До складу організованої групи входили майже два десятки осіб, включно з відомими інвесторами у сфері будівництва преміумкласу, їхніми помічниками, юристами, архітекторами, землевпорядниками, а також представниками державних органів.
Діючи в інтересах кількох забудовників, організатори, користуючись недоліками в правовому статусі ділянок, через корупційні зв’язки в державних органах оформлювали їх як сільськогосподарські угіддя, що давало змогу передавати ці ділянки під особисту власність громадянам України.
Інші учасники організації знаходили “підставних осіб” через соціальні мережі, які, перебуваючи в скрутному матеріальному становищі, погоджувалися підписати документи про передачу їм земельних ділянок. Багато з них були студентами столичних навчальних закладів, яких ввели в оману та вмовили прийняти пропозицію, стверджує слідство.
Згодом виконавці від імені “підставних осіб” укладали угоди для оформлення права власності на землю. Після цього вони передавали цю землю представникам відомих забудовників елітної нерухомості в Київській області, які замовили та фінансували цю незаконну схему.
Із використанням цієї схеми впродовж 2020—2021 років фігуранти розслідування захопили землі державної власності, що належать до водного фонду, і розташовані на гідроспорудах Київської ГЕС, запевняють правоохоронці.
Для успішної реалізації злочинної схеми в діях членів організації перевищили свої службові повноваження, зокрема, у Державній службі геодезії, картографії та кадастру.
Діяльність фігурантів та інших осіб оцінюють за статтями 255 (створення, керівництво злочинним угрупуванням або організацією, а також участь у них), 233 (незаконна приватизація державного, комунального майна), 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
У листопаді 2023 року було оголошено 8 підозр за вказаними статтями. Фігурантам загрожує покарання у вигляді до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Попереднє розслідування триває під керівництвом Офісу Генерального прокурора.
Джерело: focus.ua