На Київщині впроваджують пілотний проєкт утилізації відходів, що утворюються після демонтажу будівель, зруйнованих бойовими діями. З допомогою японської компанії в області створять 3 лінії переробки будівельного сміття. Про це інформує пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Допомогу з утилізацією відходів після руйнувань надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Вони передали Київщині 30 одиниць спецтехніки. Її використовуватимуть для демонтажу зруйнованих об’єктів, перевезення та утилізації залишків конструкцій.
Нині будівельне сміття, що утворилося через обстріли під час російського вторгнення, зберігається на 32 майданчиках у різних громадах. Водночас на Київщині втілюватимуть проєкт екологічної переробки будівельних відходів для повторного використання.
Для цього в області працюватиме одна стаціонарна лінія переробки в Бородянці та дві мобільні лінії, які запускатимуть в інших населених пунктах за потреби, повідомив заступник голови КОДА Микола Бойко.
Він зазначив, що наразі територіальні громади уточнюють дані щодо обсягу відходів. Після цього буде складено графік для сортування та утилізації будівельного сміття. Зокрема, такі роботи будуть проведені в Бучі, Горенці, Бородянці, Ірпені та інших містах і селах Київської області, які зазнали значних руйнувань.
Що відомо про екологічні проєкти на Київщині
У Бучі завершили розробку документації щодо будівництва власної станції очищення каналізаційних стоків. Проєкт реалізують завдяки співпраці з корейською компанією.
Восени минулого року стало відомо, що японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині переробляти будівельні відходи, які утворюються після демонтажу пошкоджених бойовими діями будинків.
Ірпінь на Київщині втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA.
Джерело: suspilne.media