В Іспанії продається ціле село із 44 будинків за ціною квартири

В Європі чимало жителів нарікають на дорожнечу нерухомості. Але прямо зараз в Іспанії можна придбати 44 будинки, бар, церкву, аптеку та поліцейську ділянку за ціною квартири в Барселоні.

Сальто-де-Кастро в Саморі на північному заході країни потрапило до заголовків газет минулого року, коли його виставили на продаж лише за 260 тис. євро. Це менше, ніж середня ціна квартири у Барселоні.

Селище приблизно за 300 тис. євро придбав бізнесмен, який хотів зробити із нього справжній туристичний центр. Ті ж плани мали й попередні власники, які володіли Сальто де Кастро на початку 2000-х років.

Сальто-де-Кастро знаходиться за кілька кроків від кордону з Португалією, в самому центрі біосферного заповідника ЮНЕСКО «Месета Іберіка»

Через рік він теж виставив село на продаж за ціною, що майже вдвічі вища, ніж та, за яку купив — 580 тис. грн. євро. Бізнесмен виконав деякі архітектурні роботи, але не зміг завершити забудову та реалізувати свій амбітний план. Останній, як з’ясувалося, «не відповідав бізнес-стратегії» підприємця, повідомляє портал нерухомості Idealista.

Із Сальто-де-Кастро відкривається чудовий краєвид на річку Дуеро, а кількість сонячних днів — 135 на рік.

Минулого року, коли селище було виставлене на торги, агенти з продажу нерухомості підрахували: на те, щоб привести Сальто-де-Кастро у придатний для життя та туристів вигляд, потрібно приблизно 2 млн євро.

Сальто де Кастро побудоване в 1940-х роках електроенергетичною компанією Iberdrola для забезпечення житлом робітників, які зводили неподалік греблю. У 1980-х роках через нестачу робочих місць люди стали залишати населений пункт, і до 1989-го в ньому не залишилося жодного мешканця. Ось уже понад 30 років він пустує.

Фінансовий крах 2008 року поставив хрест на планах колишніх власників, і вони вирішили виставити Сальто-де-Кастро на продаж, сподіваючись, що хтось інший зможе втілити їхні задуми в життя, пов’язані з туризмом.

Проблема багатьох селищ Іспанії — старіння населення, оскільки молодь перебирається до міст або народжує менше дітей, ніж представники попереднього покоління.

Деякі місцеві власті заохочують іноземців грантами, субсидіями та грошовими виплатами на переїзд у такі поселення. Так, наприклад, охочим влаштуватися в Рубаї, що в Галісії, за пропонують доплачувати за проживання до 150 євро на місяць.

Джерело: zib.com.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори