Як убезпечитися від квартирних шахраїв: важливі кроки без передоплат

Чотири найбільш поширені шахрайські схеми, на які можна наразитися під час оренди житла, доволі неоригінальні. Проте рієлтори кажуть, що досі деякі орендарі втрачають через них свої гроші. На які сценарії поведінки орендодавців варто звертати увагу та які документи важливо перевіряти до сплати за оренду.

Поширені афери під час оренди квартир

Рієлтор Віталій Свірідов поділився із The Page найбільш поширеними серед квартирних шахраїв схемами. Деякі з них комусь можуть здаватися надто простими та розрахованими на наївних новачків, але Свірідов наголошує, що постійно дізнається про такі випадки.

Внесення авансу на картку до огляду квартири

Ціни на такі квартири дуже привабливі. Коли орендар телефонує нібито орендодавцю, той розповідає, що на цю квартиру шалений попит. Під час дуже приємної теплої розмови шахрай спонукає орендаря самостійно запропонувати перевести певну суму на картку як бронювання. Аванс та «орендодавець» зникають назавжди.

Правило орендаря: жодних авансів, поки не побачиш власника із документами.

Липові інформаційні агенції

Агентство запрошує до свого офісу та пропонує список з контактами власників квартир. Ніби залишиться тільки поїхати й обрати квартиру. За це, звісно, бере певну суму, але потім виявляється, що більшість контактів у тому списку вже не актуальні.

Правило те саме: жодних авансів, поки не побачиш власника із документами.

Сфабриковані документи на житло

Наприклад, злодій винаймає квартиру подобово та публікує оголошення з дуже привабливою ціною. Потім він запрошує на один день декілька орендарів. За підробленими документами оформляє з ними договори оренди, бере оплату за два місяці (перший і заставний) і зникає. При цьому може навіть передати ключі, що не підходять під замок цієї квартири.

Правило орендаря: попросити перед підписанням сфотографувати документи і відправити їх нотаріусу для перевірки. Справжній власник може трохи здивуватись, але врешті погодиться. Злодій буде одразу нервувати і, звісно, заведе розмову про чергу з охочих орендувати.

Сімейний підряд

Родич власника квартири здає від свого імені квартиру, ніби він фактичний хазяїн. Проте насправді документи оформлені на іншу людину. Потім приходить юридичний власник і каже, що з ним ніхто це питання не узгоджував і ніяких коштів він не бачив. Рідко таке трапляється, але буває.

Правило орендаря: договір підписувати лише із власником або уповноваженим за нотаріальною довіреністю.

Також, найкраща рекомендація для орендаря — відгуки сусідів або консьєржа, в яких можна перевірити інформацію від орендодавця.
П’ять правил орендарів: на що звернути увагу до угоди про оренду

П’ять правил для орендарів, що допоможуть їм уникнути квартирних шахраїв:

1. Уважно прочитайте весь текст оголошення та розгляньте фотографії. Зверніть увагу на будь-які непослідовності, суперечливі дані. Насторожувати має надмірно низька ціна на оренду квартири, відсутність деталей про житло, занадто хороші умови оренди, до прикладу, відсутність завдатку за останній місяць оренди.

2. Уважно перегляньте фотографії житла, які прикріплені в оголошенні. За допомогою пошукових систем, як-от навіть Google, можна перевірити, чи не використовуються ці фото в оголошеннях про інші об’єкти нерухомості.
3. Перевірте контактні дані орендаря в оголошенні. Зверніть увагу на номер телефону, за ним також можна здійснити пошук в інтернеті, щоб переконатися, що такого контакту немає у базах шахраїв.

4. Будьте пильними щодо відсутності або недостовірності контактних даних.

5. Зв’яжіться із продавцем та розпитайте про квартиру, будинок чи район, щоб зрозуміти, наскільки добре він орієнтується щодо житла, яке здає в оренду.

Орендодавець має підготувати договір оренди, інвентаризаційний акт про наявну побутову техніку, меблі та їхній стан, копії паспорта орендодавця, квитанції про отримання оплати за оренду та прийому-здачі житла. Також варто перевірити документ, що підтверджує право власності (це може бути копія договору купівлі-продажу або свідоцтва про право власності).

Джерело: thepage.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори