В Україні назвали максимальну суму компенсації за зруйноване житло через війну

В Україні вже ухвалили порядок відновлення житла пошкодженого внаслідок російської агресії та встановили максимальну суму компенсації, яку зможуть отримати українці. Про це йдеться в Постанові Кабміну № 381.

Відомо, що виплата такої компенсації передбачена для закупівлі будівельних матеріалів для ремонту у пошкоджених будинках, відокремлених житлових будинках садибного типу, зблокованих будинках з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці, котеджах та будинках одноквартирних підвищеної комфортності, будинках садибного типу, дачах.

Який максимальний розмір компенсації зможуть отримати українці?

Розмір компенсації залежатиме від оцінки пошкодженого житла спеціальною комісією, проте в Україні була визначена максимальна сума, яку постраждалі зможуть отримати у вигляді компенсації. Йдеться про виплату у розмірі 500 000 гривень за один пошкоджений об’єкт.

Насамперед виплачуватимуть компенсацію таким громадянам України:

  • учасникам бойових дій;
  • родинам загиблих військовослужбовців;
  • мобілізованим;
  • багатодітним родини;
  • людям з інвалідністю.

Яка компенсація за зруйноване житло передбачена для громадян?

Власники знищених квартир та інших житлових приміщень одержать житловий сертифікат — документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної грошової суми.
У власників приватних будинків буде вибір — отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.
Використати сертифікат можна буде протягом п’яти років з дня його видачі.

У разі, якщо ціна житла буде нижчою за суму, зазначену в сертифікаті, недоотриману частину компенсації будуть сплачувати власнику житла лише за рахунок грошових коштів, отриманих від РФ для відшкодування збитків.

Джерело: thepage.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори