Безкоштовне житло для переселенців: які документи потрібні

ВПО можуть отримати безкоштовне житло у тих населених пунктах, у яких вони фактично проживають
Багатьом українцям через війну довелося покинути свої оселі та тікати від війни у інші регіони нашої країни або за кордон. Частина людей назавжди втратила житло — воно зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.

У нашій країні внутрішньо переміщені особи можуть отримати безкоштовне тимчасове житло. Норми постановки ВПО у чергу на житло регулює Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Згідно з документом переселенець, а також члени його родини можуть стати у чергу на отримання житла у населеному пункті, у якому він фактично проживає. Важливо, щоб житло було не меншим за 6 кв. м на одну людину.

Для того, щоб стати на облік отримання тимчасового житла необхідні такі документи:

— заява;

— копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;

— копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);

— копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);

— копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);

— копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Якщо людина не може подати документи особисто, це можуть зробити її законні представники. Правда, для цього має бути нотаріально завірена довіреність.

Рішення про взяття на облік ВПО, яка потребує житла для тимчасового проживання, або відмову у цьому приймають уповноважені органи протягом одного дня після подачі заяви.

Переселенці можуть знайти безкоштовне житло на сайті «Там, де вас чекають».

 

 

Джерело: https://donbas24.news/news/bezkostovne-zitlo-dlya-pereselenciv-yaki-dokumenti-potribni-shhob-otrimati

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори